Siedziba firmy: Lutycka 105, 60-478 Poznań

tel.: +48 61 848 00 43

Biznes i sztuka wg Moryson Development

31Sierpień

Biznes i sztuka wg Moryson Development

Biznes i sztuka przenikają się, tworząc okoliczności nadzwyczajne i dając preteksty do spotkań niebanalnych. Do takich z całą pewnością należy wernisaż Noriakiego, jednego z najbardziej intrygujących polskich artystów młodego pokolenia, który odbył się w ostatni piątek 26 sierpnia na terenie inwestycji przy ul. Solnej 27.

W piątkowy wieczór Apartamenty Solna stały się miejscem spotkań ludzi i kontekstów, miejscem wzajemnej inspiracji świata sztuki i biznesu. Na dolnym poziomie budynku odbyło się przyjęcie koktajlowe połączone z kameralnym koncertem zespoły MA oraz performancem artystycznym. Wyjątkowe okoliczności przyprawione odrobiną wina stały się doskonałą okazją do rozmów i wymiany myśli osób z dwóch światów, których różnice nie dzielą, ale stymulują wzajemny rozwój, dając w efekcie zupełnie nową jakość.

Główną atrakcją wieczoru był wernisaż Noriakiego – prace wystawione zostały w wyjątkowej przestrzeni na ostatnim piętrze budynku, gdzie mieści się przeszklony penthouse. Mieszkańcy Poznania doskonale znają Watchera – miejskiego obserwatora, który stał się nie tylko wizytówką artysty, ale także częścią popkultury. Pomimo, że wywodzi się ze stolicy wielkopolski, Watcher jest obywatelem świata, spoglądającym na przechodniów w Londynie, Barcelonie, Tokio, Paryżu czy Delhi. Noriaki poza streetartową działalnością, eksperymentuje z klasycznymi formami malarskimi.

Noriakiego i inwestycję Moryson Development łączy niebanalne kształtowanie tkanki miasta. Inspirowany architekturą XIX wiecznego Manhattanu budynek, podobnie jak prace artysty na dobre wpisał się w krajobraz Poznania. Mamy nadzieję, że przestrzeń Apartamentów Solna jeszcze niejednokrotnie stanie się tłem wydarzeń tak inspirujących, jak to, na którym mieliśmy przyjemność gościć w miniony piątek.

Opracowanie: dopoznania.pl
Zdjęcia: Jagoda Vasco

Aktualności Opublikował Moryson  Opublikowano 31 Sie 
  • Noriaki