Siedziba firmy: Lutycka 105, 60-478 Poznań

tel.: +48 61 848 00 43

Wernisaż w Apartamenty Solna

23Sierpień

Wernisaż w Apartamenty Solna

OKO LICZNOŚCI

Artysta, kreujący na co dzień przestrzeń miejską, unikalny budynek, który stał się istotnym elementem tej przestrzeni i niebanalne spotkanie świata sztuki z biznesem.

Okoliczności są nadzwyczajne.

W piątek, 26 sierpnia odbędzie się wernisaż malarstwa Noriakiego. Artysty słynącego z murali na których widnieje Watcher ‐ Pan Peryskop. Charakterystyczna postać pojawiająca się na ulicach całego świata, od Barcelony po Tokio, ma swój dom w Poznaniu. To tutaj wrosła w tkankę miejską tak bardzo, że stała się czymś w rodzaju streetartowego symbolu Miasta.

Wystawa prac odbędziecie się w penthousie na ostatnim piętrze budynku Moryson Development przy ulicy Solnej 27. Wernisażowi towarzyszyć będzie przyjęcie cocktailowe, odbywające się na dolnym poziomie budynku. Rozmowy przy winie w ogrodzie, koncert zespołu MA, oraz performance artystyczny. Całość jest kontynuacją formuły ‘Biznes i Sztuka’, stworzonej by rozbudzić nowe umiejętności i poszerzyć możliwości działania. Stale wzrastająca ilość firm na świecie, które czerpią ze sztuki jako narzędzia rozwoju i kreacji nowych rozwiązań, pokazuje, że elementy procesu twórczego można wykorzystać do rozwiązywania problemów stricte biznesowych. Artyści stymulują chęć do poszukiwania nowych, kreatywnych rozwiązań, tworzą sprzyjające okoliczności udowadniając tym samym, że dobry biznes to sztuka.

 

Noriaki

Jeden z najciekawszych i najaktywniejszych polskich Artystów młodego pokolenia. Jego charakterystyczne, komentujące codzienne życie prace przenikają tkankę miejską na ulicach całego świata od Barcelony po Tokio, pokazując jak dużą uniwersalność niesie ze sobą sztuka ‐ a w szczególności streetart. Tworząc Watchera ‐ miejskiego obserwatora, spoglądającego na przechodniów z murali na całym świecie, a przede wszystkim w rodzinnym Poznaniu, Noriaki stał się artystą kultowym, owianym pewną dozą tajemniczości kreatorem przestrzeni miejskiej.

NORIAKI

Tysiące zdjęc, tatuaże, wymontowywane fragmenty przestrzeni publicznej świadczą o tym,że postać Watchera stała się częścią popkultury. Poza streetartową działalnością, z której korzenia Noriaki wyrósł, inspiruje go także eksperymentowanie z klasycznymi fomrami malarskimi, ekfety czego można cyklicznie oglądać na wystawach w prowadzonej przez niego galerii Oficyna. Jest także autorem niezwykle popularnego w Poznaniu cyklu multimedialnych spotkań ze sztuką ‐ Szpagartów, gdzie podczas 26 edycji zaprezentowała się ponad setka artystów z Polski i Świata.

Wernisaż: 26.08.2016, Apartamenty Solna 27, Poznań

Więcej informacji: okoliczności.pl

Aktualności Opublikował Moryson  Opublikowano 23 Sie 
  • Noriaki